Thursday, November 8, 2012

RPH Minggu 40


MINGGU 40 (1 – 5 Oktober 2012)
Tarikh/Hari
:
1 Oktober  2012 / Isnin
Tingkatan
:
5K8
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
815 – 925 AM
Tema
:
-
Tajuk
:
-
Hasil Pembelajaran
:
Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·          
Aktiviti Pembelajaran
:
·         PERCUBAAN SPM 2 KERTAS MATEMATIK 2
BBM
:
-
Refleksi
:
-

Tarikh/Hari
:
1 Oktober 2012 / Isnin
Tingkatan
:
5K5
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
945 – 1055AM
Tema
:
-
Tajuk
:
-
Hasil Pembelajaran
:
Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·          
Aktiviti Pembelajaran
:
·         PERCUBAAN SPM 2 KERTAS MATEMATIK 2
BBM
:
-
Refleksi
:
-

Tarikh/Hari
:
 2 Oktober 2012 / Selasa
Tingkatan
:
4K9
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1055 – 1205PM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Pengguna rasional
Hasil Pembelajaran
:
Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan ciri-ciri pengguna yang rasional
·         Menerangkan hak dan tanggungjawab sebagai pengguna
·         Menjelaskan etika pengguna dan peniaga
·         Membincangkan kepentingan standard terhadap keselamatan pengguna, industri dan alam sekitar
·         Membudayakan standard kepenggunaan dalam kehidupan seharian
·         Mengamalkan sikap sebagai pengguna yang rasional
·         Peka tentang hak dan tanggungjawab sebagai pengguna yang rasional
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Bacaan dan pemahaman petikan
·         Nota kreatif (berbentuk risalah)
·         Nyanyian lagu ‘hari pengguna’
·         Latihan/rumusan
BBM
:
Buku rujukan , laptop
Refleksi
:
P&P dilaksanakan dengan baik. Murid mengikut arahan dan berjaya menyiapkan risalah yang kreatif. Nyanyian tidak dapat dibuat kerana masalah bunyi/ lagu yang kurang baik.

Tarikh/Hari
:
2 Oktober 2012 / Selasa
Tingkatan
:
4K5
Matapelajaran 
:
SEJARAH
Masa
:
1205 – 1240PM
Tema
:
Perkembangan di Eropah dan kesannya terhadap ekonomi negara
Tajuk
:
Dasar British dan kesannya terhadap ekonomi Negara
c. Dasar British terhadap pertanian
·         Undang-undang berhubung tanah
Ø  Akta Tanah Simpanan Melayu, Land Order, Land Settlement Order dan Proklamasi lll Perlindungan Hak Pribumi
·         Dasar British terhadap pekebun kecil
Ø  Padi
Ø  Getah
d. Kesan-kesan dasar ekonomi
·         Pembandaran
·         Pembentukan masyarakat berbilang kaum
·         Sistem pendidikan vernakular
·         Sektor perkilangan
·         Sistem pengangkutan dan perhubungan
·         Perkhidmatan kesihatan
Hasil Pembelajaran
:
Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
Memahami dasar British terhadap undang-undang berhubung tanah dan pekebun kecil di Tanah Melayu, Sarawak dan Sabah

Aras 1
·      Menyenaraikan undang-undang berhubung tanah yang diperkenalkan oleh British di Tanah Melayu, Sarawak dan Sabah
·      Menyatakan sebab-sebab British memperkenalkan Undang-undang berhubung dengan tanah
·      Menyatakan dasar British terhadap pekebun kecil
·      Menyatakan kesan-kesan dasar British terhadap pekebun kecil
Aras 2
·      Menerangkan kandungan undang-undang berhubung tanah yang diperkenalkan oleh British di Tanah Melayu, Sarawak dan Sabah
·      Menjelaskan sebab British memperkenalkan undang-undang berhubung tanah
·      Menghuraikan kesan-kesan dasar British terhadap pekebun kecil
Menganalisis kesan-kesan dasar ekonomi British

Aras 1
·      Menyenaraikan kesan dasar British terhadap ekonomi negara
·      Menyenaraikan ciri masyarakat berbilang kaum
·      Menyatakan perkembangan perkhidmatan kesihatan
·      Menyenaraikan faktor kemunculan bandar baru dan kesannya
·      Menyatakan perkembangan sektor perkilangan
·      Menyatakan perkembangan sistem pendidikan vernakular
·      Menyatakan perkembangan sistem pengangkutan
Aras 2
·      Membincangkan faktor kemunculan bandar baru dan kesannya
·      Menghuraikan perkembangan sektor perkilangan
·      Menghuraikan faktor perkembangan pengangkutan dan perhubungan
·      Menghuraikan perkembangan sistem pendidikan
·      Menjelaskan faktor  kemunculan masyarakat berbilang kaum
·      Menjelaskan perkembangan perkhidmatan kesihatan
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Perbincangan latihan
BBM
:
Latihan bercetak
Refleksi
:
Sikap kurang gemar membaca antara masalah yang dikenalpasti dikalangan murid. Ramai yang tidak dapat menjawab dengan baik walaupun soalan mudah.

Tarikh/Hari
:
3 Oktober 2012 / Rabu
Tingkatan
:
5MPV
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
705 – 815AM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Menangani cabaran globalisasi
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Memberikan contoh-contoh pusat kecemerlangan di Malaysia
·         Menyatakan langkah-langkah yang boleh diambil bagi meningkatkan status Negara sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
·         Melibatkan diri dalam usaha meningkatkan pengiktirafan dunia terhadap Negara
·         Menjalankan tanggungjawab sebagai warganegara dalam mengekalkan imej baik Negara di mata dunia
·         Bekerjasama untuk menjadikan Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Bacaan dan pemahaman petikan
·         Catatan nota pada papan tulis
·         Aktiviti kreatif ‘membuat iklan’ mempromosi Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pendidikan
·         Rumusan
BBM
:
Carta sivik, buku rujukan, kertas berwarna
Refleksi
:
Iklan tidak sempat disiapkan didalam kelas. Murid dibenarkan untuk membawa balik tugasan tersebut dan disiapkan di rumah.

Tarikh/Hari
:
3  Oktober 2012 / Rabu
Tingkatan
:
5K6
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
945 -1055 PM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Mengekalkan dan meningkatkan pengiktirafan dunia terhadap Negara
·         Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Memberikan contoh-contoh pusat kecemerlangan di Malaysia
·         Menyatakan langkah-langkah yang boleh diambil bagi meningkatkan status Negara sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
·         Melibatkan diri dalam usaha meningkatkan pengiktirafan dunia terhadap Negara
·         Menjalankan tanggungjawab sebagai warganegara dalam mengekalkan imej baik Negara di mata dunia
·         Bekerjasama untuk menjadikan Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Bacaan dan pemahaman petikan
·         Catatan nota pada papan tulis
·         Aktiviti kreatif ‘membuat iklan’ mempromosi Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pendidikan
·         Rumusan
BBM
:
Carta sivik, buku rujukan, kertas berwarna
Refleksi
:
Ramai murid masih kurang peka dengan isu semasa dalam Negara.

Tarikh/Hari
:
3 Oktober 2012 / Rabu
Tingkatan
:
4K3
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1130 – 1240 PM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Pengguna yang rasional
·         Hak pengguna
·         Tanggungjawab pengguna
·         Etika pengguna dan pengeluar
·         Standard dan keselamatan pengguna
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menghuraikan ciri-ciri pengguna yang rasional
·         Menerangkan hak dan tanggungjawab sebagai pengguna
·         Menjelaskan etika pengguna dan peniaga
·         Membincangkan kepentingan standard terhadap keselamatan pengguna, industri dan alam sekitar
·         Membudayakan standard kepenggunaan dalam kehidupan seharian
·         Mengamalkan sikap sebagai pengguna yang rasional
·         Peka tentang hak dan tanggungjawab sebagai pengguna yang rasional
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Bacaan dan pemahaman petikan
·         Membuat risalah pengguna
·         Rumusan
BBM
:
Buku rujukan, carta sivik, kertas A4, warna
Refleksi
:
Murid dapat mengaitkan isi pelajaran dengan kehidupan seharian.

Tarikh/Hari
:
4 Oktober 2012 / Khamis
Tingkatan
:
4K5
Matapelajaran 
:
SEJARAH
Masa
:
705 – 815 PM
Tema
:
-
Tajuk
:
-
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·          
Aktiviti Pembelajaran
:
·         PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN KERTAS BM 1
BBM
:
-
Refleksi
:
-

Tarikh/Hari
:
4 Oktober 2012 / Khamis
Tingkatan
:
5K1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1020 – 1130 AM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Menangani cabaran globalisasi
·         Hubungan serantau dan dunia
·         Saingan serantau dan dunia
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan konsep globalisasi
·         Menyatakan cabaran globalisasi serantau dan dunia
·         Menyenaraikan cara-cara menangani cabaran globalisasi
·         Menghuraikan kepentingan hubungan serantau dan dunia dalam menangani cabaran globalisasi
·         Mengambil tindakan yang rasional untuk menangani saingan serantau dan dunia
·         Melengkapkan diri bagi menghadapi saingan serantau dan dunia
·         Cinta dan sanggup berkorban untuk Negara
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Pemahaman petikan
·         Sumbangsaran / main peranan
·         Mencari perkataan
·         Rumusan
BBM
:
Buku rujukan, bahan bercetak
Refleksi
:
Murid membentuk kumpulan masing-masing untuk berbincang berdasarkan katakunci yang telah diberikan namun cuma dapat meneka 6/12 nama pertubuhan/ kerjasama antarabangsa Malaysia.

Tarikh/Hari
:
5 Oktober 2012 / Jumaat
Tingkatan
:
5S2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
705 – 815 AM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Mengekalkan dan meningkatkan pengiktirafan dunia terhadap Negara
·         Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Memberikan contoh-contoh pusat kecemerlangan di Malaysia
·         Menyatakan langkah-langkah yang boleh diambil bagi meningkatkan status Negara sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
·         Melibatkan diri dalam usaha meningkatkan pengiktirafan dunia terhadap Negara
·         Menjalankan tanggungjawab sebagai warganegara dalam mengekalkan imej baik Negara di mata dunia
·         Bekerjasama untuk menjadikan Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Bacaan dan pemahaman petikan
·         Catatan nota pada papan tulis
·         Aktiviti kreatif ‘membuat iklan’ mempromosi Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pendidikan
·         Rumusan
BBM
:
Carta sivik, buku rujukan, kertas berwarna
Refleksi
:
Iklan tidak sempat disiapkan didalam kelas. Murid dibenarkan untuk membawa balik tugasan tersebut dan disiapkan di rumah.

Tarikh/Hari
:
5 Oktober 2012 / Jumaat
Tingkatan
:
5S1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1040 – 1140 AM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Mengekalkan dan meningkatkan pengiktirafan dunia terhadap Negara
·         Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Memberikan contoh-contoh pusat kecemerlangan di Malaysia
·         Menyatakan langkah-langkah yang boleh diambil bagi meningkatkan status Negara sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
·         Melibatkan diri dalam usaha meningkatkan pengiktirafan dunia terhadap Negara
·         Menjalankan tanggungjawab sebagai warganegara dalam mengekalkan imej baik Negara di mata dunia
·         Bekerjasama untuk menjadikan Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pelbagai bidang
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Bacaan dan pemahaman petikan
·         Catatan nota pada papan tulis
·         Aktiviti kreatif ‘membuat iklan’ mempromosi Malaysia sebagai pusat kecemerlangan pendidikan
·         Rumusan
BBM
:
Carta sivik, buku rujukan, kertas berwarna
Refleksi
:
Iklan tidak sempat disiapkan didalam kelas. Murid dibenarkan untuk membawa balik tugasan tersebut dan disiapkan di rumah.





No comments:

Post a Comment