Thursday, November 8, 2012

RPH Minggu 39


MINGGU 39 (24 – 28 September 2012)
Tarikh/Hari
:
24 September 2012 / Isnin
Tingkatan
:
5K5
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
945 – 1055 AM
Tema
:
Tajuk
:
-
Hasil Pembelajaran
:
Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·          
Aktiviti Pembelajaran
:
·         PERCUBAAN SPM 2 , BI KERTAS 2
BBM
:
-
Refleksi
:
-

Tarikh/Hari
:
24 September 2012 / Isnin
Tingkatan
:
5K8
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1055 – 1205AM
Tema
:
Tajuk
:
Hasil Pembelajaran
:
Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·          
Aktiviti Pembelajaran
:
·         PERCUBAAN SPM 2 , BI KERTAS 2
BBM
:
-
Refleksi
:
-

Tarikh/Hari
:
 25 September 2012 / Selasa
Tingkatan
:
4K9
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1055 – 1205PM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Membina budaya kerja yang cemerlang ke arah kemakmuran Negara
·         Etika kerja
·         Kualiti kerja
·         Peningkatan ilmu dan kecekapan
·         Penyelidikan dan pembangunan
·         Rasuah sifar
·         Kebajikan pekerja
Hasil Pembelajaran
:
Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan budaya kerja cemerlang
·         Menghuraikan kepentingan budaya kerja cemerlang
·         Mengamalkan budaya kerja cemerlang untuk kemajuan diri dan negara
·         Menghayati budaya kerja cemerlang
·         Menghargai usaha meningkatkan budaya kerja cemerlang
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Penjelasan definisi
·         Melengkapkan nota peta minda
·         Sumbang saran / perbincangan
·         Main peranan
BBM
:
Buku rujukan, carta sivik
Refleksi
:
Respon pasif kerana murid kurang peka kepada isu perbincangan. Hanya segelintir murid yang terlibat aktif dalam sumbang saran manakala yang lain hanya bergantung kepada jawapan rakan.

Tarikh/Hari
:
25  September 2012 / Selasa
Tingkatan
:
4K5
Matapelajaran 
:
SEJARAH
Masa
:
1205 – 1240PM
Tema
:
Perkembangan di Eropah dan kesannya terhadap ekonomi negara
Tajuk
:
Dasar British dan kesannya terhadap ekonomi negara

a.       Ekonomi tradisional
Ø  Ciri-ciri
b. Ekonomi dagangan
Ø   Sistem pertanian komersil
Ø   Industri perlombongan
Ø  Penggunaan tenaga buruh luar
Ø   Institusi kewangan dan insuran
Hasil Pembelajaran
:
Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
Memahami kegiatan ekonomi tradisional dan ekonomi dagangan

Aras 1
·      Menyatakan maksud ekonomi tradisional dan ekonomi dagangan
·      Menyenaraikan ciri-ciri ekonomi tradisional dan ekonomi dagangan
·      Menyenaraikan jenis ekonomi dagangan
·      Menyatakan dasar British terhadap perusahaan getah dan industri perlombongan
·      Menyatakan peranan institutsi kewangan dan insuran dalam kegiatan ekonomi moden
·      Menyatakan cara kemasukan imigran Cina dan India

Aras 2
·      Menjelaskan ciri-ciri ekonomi tradisional dan ekonomi dagangan
·      Membandingkan ciri-ciri ekonomi tradisional dengan ekonomi dagangan
·      Menerangkan dasar British terhadap perusahaan getah
·      Menerangkan dasar British terhadap industri perlombongan
·      Menjelaskan cara kemasukan imigran Cina dan India
·      Menghuraikan peranan institusi kewangan dan insuran dalam perkembangan ekonomi moden
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Nota dan perbincangan
BBM
:
Nota & latihan bercetak
Refleksi
:
Murid masih perlu dibimbing untuk menjawab soalan struktur. Ada segelintir murid masih belum mahir mencari jawapan meskipun ‘open book’.

Tarikh/Hari
:
26 September 2012 / Rabu
Tingkatan
:
5MPV
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
705 – 815AM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Menangani cabaran globalisasi
·         Hubungan serantau dan dunia
·         Saingan serantau dan dunia
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan konsep globalisasi
·         Menyatakan cabaran globalisasi serantau dan dunia
·         Menyenaraikan cara-cara menangani cabaran globalisasi
·         Menghuraikan kepentingan hubungan serantau dan dunia dalam menangani cabaran globalisasi
·         Mengambil tindakan yang rasional untuk menangani saingan serantau dan dunia
·         Melengkapkan diri bagi menghadapi saingan serantau dan dunia
·         Cinta dan sanggup berkorban untuk Negara
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Pemahaman petikan
·         Sumbangsaran/ catatan nota pada papan tulis
·         Teka kata/ mencari perkataan
·         Rumusan
BBM
:
Buku rujukan , bahan bercetak
Refleksi
:
Semua aktiviti dapat dijalankan namun murid cuma berjaya meneka 6/12 daripada nama-nama pertubuhan/ kerjasama Malaysia.

Tarikh/Hari
:
 26 September 2012 / Rabu
Tingkatan
:
5K6
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
945 -1055 PM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Menangani cabaran globalisasi
·         Hubungan serantau dan dunia
·         Saingan serantau dan dunia
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan konsep globalisasi
·         Menyatakan cabaran globalisasi serantau dan dunia
·         Menyenaraikan cara-cara menangani cabaran globalisasi
·         Menghuraikan kepentingan hubungan serantau dan dunia dalam menangani cabaran globalisasi
·         Mengambil tindakan yang rasional untuk menangani saingan serantau dan dunia
·         Melengkapkan diri bagi menghadapi saingan serantau dan dunia
·         Cinta dan sanggup berkorban untuk Negara
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Pemahaman petikan
·         Sumbangsaran/ catatan nota pada papan tulis
·         Teka kata/ mencari perkataan
·         Rumusan
BBM
:
Buku rujukan, bahan bercetak
Refleksi
:
Guru memberikan kata kunci untuk memudahkan murid namun cuma berjaya diteka 5/12 daripada nama-nama pertubuhan/ kerjasama Malaysia yang sepatutnya.

Tarikh/Hari
:
26  September 2012 / Rabu
Tingkatan
:
4K3
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1130 – 1240 PM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Membina budaya kerja yang cemerlang ke arah kemakmuran Negara
·         Etika kerja
·         Kualiti kerja
·         Peningkatan ilmu dan kecekapan
·         Penyelidikan dan pembangunan
·         Rasuah sifar
·         Kebajikan pekerja
Hasil Pembelajaran
:
Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan budaya kerja cemerlang
·         Menghuraikan kepentingan budaya kerja cemerlang
·         Mengamalkan budaya kerja cemerlang untuk kemajuan diri dan negara
·         Menghayati budaya kerja cemerlang
·         Menghargai usaha meningkatkan budaya kerja cemerlang
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Pemahaman petikan
·         Perbincangan kumpulan
·         Pembentangan
·         Soal jawab
BBM
:
Buku rujukan, carta PSK
Refleksi
:
Aktiviti berjalan lancar dengan adanya kerjasama daripada setiap ahli kumpulan. Pembentang dapat menjelaskan tajuk perbincangan kumpulan masing-masing dengan baik dan disertakan contoh-contoh yang releven.

Tarikh/Hari
:
27 September 2012 / Khamis
Tingkatan
:
4K5
Matapelajaran 
:
SEJARAH
Masa
:
705 – 815 PM
Tema
:
Perkembangan di Eropah dan kesannya terhadap ekonomi negara
Tajuk
:
Dasar British dan kesannya terhadap ekonomi Negara
c. Dasar British terhadap pertanian
·         Undang-undang berhubung tanah
Ø  Akta Tanah Simpanan Melayu, Land Order, Land Settlement Order dan Proklamasi lll Perlindungan Hak Pribumi
·         Dasar British terhadap pekebun kecil
Ø  Padi
Ø  Getah
d. Kesan-kesan dasar ekonomi
·         Pembandaran
·         Pembentukan masyarakat berbilang kaum
·         Sistem pendidikan vernacular
·         Sektor perkilangan
·         Sistem pengangkutan dan perhubungan
·         Perkhidmatan kesihatan
Hasil Pembelajaran
:
Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
Memahami dasar British terhadap undang-undang berhubung tanah dan pekebun kecil di Tanah Melayu, Sarawak dan Sabah

Aras 1
·      Menyenaraikan undang-undang berhubung tanah yang diperkenalkan oleh British di Tanah Melayu, Sarawak dan Sabah
·      Menyatakan sebab-sebab British memperkenalkan Undang-undang berhubung dengan tanah
·      Menyatakan dasar British terhadap pekebun kecil
·      Menyatakan kesan-kesan dasar British terhadap pekebun kecil
Aras 2
·      Menerangkan kandungan undang-undang berhubung tanah yang diperkenalkan oleh British di Tanah Melayu, Sarawak dan Sabah
·      Menjelaskan sebab British memperkenalkan undang-undang berhubung tanah
·      Menghuraikan kesan-kesan dasar British terhadap pekebun kecil
Menganalisis kesan-kesan dasar ekonomi British

Aras 1
·      Menyenaraikan kesan dasar British terhadap ekonomi negara
·      Menyenaraikan ciri masyarakat berbilang kaum
·      Menyatakan perkembangan perkhidmatan kesihatan
·      Menyenaraikan faktor kemunculan bandar baru dan kesannya
·      Menyatakan perkembangan sektor perkilangan
·      Menyatakan perkembangan sistem pendidikan vernakular
·      Menyatakan perkembangan sistem pengangkutan
Aras 2
·      Membincangkan faktor kemunculan bandar baru dan kesannya
·      Menghuraikan perkembangan sektor perkilangan
·      Menghuraikan faktor perkembangan pengangkutan dan perhubungan
·      Menghuraikan perkembangan sistem pendidikan
·      Menjelaskan faktor  kemunculan masyarakat berbilang kaum
·      Menjelaskan perkembangan perkhidmatan  kesihatan
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Perbincangan nota
·         Bimbingan menjawab soalan
BBM
:
Nota dan latihan bercetak
Refleksi
:
Kelas ditunda ke minggu hadapan. Latihan diberikan sebagai ganti kepada perbincangan nota. Murid diminta membaca sendiri nota dan menjawab latihan yang diberikan dan akan dibincangkan semasa kelas yang akan datang.

Tarikh/Hari
:
27 September 2012 / Khamis
Tingkatan
:
5K1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1020 – 1130 AM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Menangani cabaran globalisasi
·         Hubungan serantau dan dunia
·         Saingan serantau dan dunia
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan konsep globalisasi
·         Menyatakan cabaran globalisasi serantau dan dunia
·         Menyenaraikan cara-cara menangani cabaran globalisasi
·         Menghuraikan kepentingan hubungan serantau dan dunia dalam menangani cabaran globalisasi
·         Mengambil tindakan yang rasional untuk menangani saingan serantau dan dunia
·         Melengkapkan diri bagi menghadapi saingan serantau dan dunia
·         Cinta dan sanggup berkorban untuk Negara
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Pemahaman petikan
·         Sumbangsaran
·         Rumusan
BBM
:
Buku rujukan
Refleksi
:
Tiada P&P dibuat kerana murid terlibat dengan ceramah di dewan sekolah sehingga tamat waktu persekolahan.

Tarikh/Hari
:
28 September 2012 / Jumaat
Tingkatan
:
5S2
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
705 – 815 AM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Menangani cabaran globalisasi
·         Hubungan serantau dan dunia
·         Saingan serantau dan dunia
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan konsep globalisasi
·         Menyatakan cabaran globalisasi serantau dan dunia
·         Menyenaraikan cara-cara menangani cabaran globalisasi
·         Menghuraikan kepentingan hubungan serantau dan dunia dalam menangani cabaran globalisasi
·         Mengambil tindakan yang rasional untuk menangani saingan serantau dan dunia
·         Melengkapkan diri bagi menghadapi saingan serantau dan dunia
·         Cinta dan sanggup berkorban untuk Negara
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Pemahaman petikan
·         Sumbangsaran / main peranan
·         Mencari perkataan
·         Rumusan
BBM
:
Buku rujukan, bahan bercetak
Refleksi
:
Murid membentuk kumpulan masing-masing untuk berbincang namun cuma dapat meneka 8/12 nama pertubuhan/ kerjasama antarabangsa Malaysia.

Tarikh/Hari
:
28  September 2012 / Jumaat
Tingkatan
:
5S1
Matapelajaran 
:
PSK
Masa
:
1040 – 1140 AM
Tema
:
Cabaran masa depan
Tajuk
:
Menangani cabaran globalisasi
·         Hubungan serantau dan dunia
·         Saingan serantau dan dunia
Hasil Pembelajaran
:
 Di akhir pembelajaran, murid diharapkan akan dapat;
·         Menjelaskan konsep globalisasi
·         Menyatakan cabaran globalisasi serantau dan dunia
·         Menyenaraikan cara-cara menangani cabaran globalisasi
·         Menghuraikan kepentingan hubungan serantau dan dunia dalam menangani cabaran globalisasi
·         Mengambil tindakan yang rasional untuk menangani saingan serantau dan dunia
·         Melengkapkan diri bagi menghadapi saingan serantau dan dunia
·         Cinta dan sanggup berkorban untuk Negara
Aktiviti Pembelajaran
:
·         Pemahaman petikan
·         Sumbangsaran / main peranan
·         Mencari perkataan
·         Rumusan
BBM
:
Buku rujukan, bahan bercetak
Refleksi
:
Majoriti murid cuma dapat meneka 8/12 nama pertubuhan/ kerjasama antarabangsa Malaysia tanpa katakunci daripada guru.





No comments:

Post a Comment